Wycieczka rowerowa „Doliną Rzeki Warty”

05.10.2018 r.- Uczniowie Korczaka z klasy II d , wraz z opiekunami: wychowawcą Krzysztofem Siudmakiem i Błażejem Karasiakiem, wzięli udział w wycieczce rowerowej „Doliną Rzeki Warty”. Piękna pogoda sprzyjała integracji i odpoczynkowi w otoczeniu przyrody. Grupa pokonała dystans 67km. Wychowawca jest dumny z ich postawy.

„Zdolny uczeń – świetny student”

04.10.2018 r. uczennice II LO w Wieluniu – Joanna Gnych i Eliza Lemiesz wzięły udział w spotkaniu organizacyjnym na Wydziale Nauk o Wychowaniu UŁ, by realizować pasje naukowe i poszerzać swoje zainteresowania psychologią poprzez stałą współpracę z pracownikami naukowymi w roku szkolnym 2018/2019 w ramach przygotowywanego projektu badawczego.

KONFERENCJA KOSMICZNA

4.10.2018 roku w Sieradzu odbyła się 9. Sieradzka Konferencja Kosmiczna, na której został rozstrzygnięty Konkurs Kosmiczny oraz plastyczna wersja tego konkursu.

DKMS w KORCZAKU

W dniu 03.10.2018 w naszej szkole już 4 raz odbył się Dzień Dawcy Szpiku. W związku z tym dniem zorganizowano rejestrację potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych.

Mamy certyfikat językowy!

Gratulacje dla Ilony Mech, tegorocznej maturzystki, która w czerwcu zdała egzamin z języka francuskiego, uzyskując w ten sposób certyfikat językowy DELF, wydawany przez Francuskie Ministerstwo Edukacji. Opiekunem uczennicy była nauczycielka j. francuskiego – p. Ewelina Idczak-Majda.

Jeziora Plitwickie

25.09.2018 r. – Uczniowie II LO w Wieluniu podczas swojego pobytu w Chorwacji zwiedzili Park Narodowy Jezior Plitwickich, znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Dzień Chłopaka w KORCZAKU

28.09.2018 r. (piątek) świętowaliśmy w Dzień Chłopaka. Dziewczyny z SU z tej okazji zorganizowały wyjście do kina na projekcję filmu p.t. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Oprócz tego wszyscy chłopcy zostali obdarowani słodkim prezentem.