Osiągnięcia uczniów  w roku szkolnym 2016/2017

Nazwa olimpiady,
konkursu

 

 Organizator

Laureaci

 

XLIII Olimpiada Geograficzna – etap  wojewódzki

Polskie Towarzystwo Geograficzne Sylwia Dura  klasa IIe
Olimpiada Wiedzy o Polsce  i Świecie Współczesnym– etap okręgowy Uniwersytet Warszawski Tomasz Ślusarek             klasa  III c

 

XLIII Olimpiada Historyczna – etap okręgowy Polskie Towarzystwo Historyczne Paulina Falender klasa IIIc
XXXII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej – etap wojewódzki Liga Ochrony Przyrody Patrycja Błach   klasa IIId
VI Powiatowy Konkurs Ortograficzny o „ Złote Pióro Starosty Wieluńskiego” Starostwo Powiatowe                  w Wieluniu , Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieluniu,

Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu

I miejsce  – Marcel Jezierski                 klasa Ib
III Międzyszkolny Konkurs Piosenki i Poezji Angielskiej

i Niemieckiej

Starostwo Powiatowe                  w Wieluniu ,

Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu

I miejsce  -Julia Sikora klasa Ia

( w kategorii : piosenka niemiecka)

II miejsce  – Paulina Sitarska 

Klasa I c ( w kategorii : piosenka angielska)

 

Ogólnopolski konkurs „Z poprawną polszczyzną na co dzień” – II etap Centrum Edukacji Humanistycznej LOGOS Sylwia Fryta  klasa Ib

Angelika Wdowik klasa Ib

Ogólnopolski konkurs „Z poprawną ortografią na co dzień” – II etap Centrum Edukacji Humanistycznej LOGOS Angelika Wdowik klasa Ib

Aleksandra Mora klasa IId

IX Powiatowy Konkurs Piosenki Poetyckiej – Wieczór  Poezji przy Świecach Starostwo Powiatowe                  w Wieluniu,

II Liceum Ogólnokształcące   im. Janusza Korczaka                        w Wieluniu,

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu

nagroda publiczności – Sandra Stochmiałek klasa Ic
Szkolny konkurs wiedzy  o krajach niemieckojęzycznych II Liceum Ogólnokształcące   im. Janusza Korczaka w Wieluniu I miejsce  – Michał Marcinkowski klasa Ia
 II miejsce Edyta Franelak klasa  1a  
III miejsce – Kacper Szymczak klasa Id

    

 

II Szkolny konkurs z języka angielskiego II Liceum Ogólnokształcące   im. Janusza Korczaka w Wieluniu I miejsce – Sebastian Siwik   klasa III f

II miejsce Damian Tomaszczyk  

 Klasa III f i  Klaudia Jurkowska klasa IIa

III miejsce Magdalena Biczysko   klasa III a

 

Elementy wiedzy o krajach anglojęzycznych  II Liceum Ogólnokształcące   im. Janusza Korczaka w Wieluniu I miejsce – Zuzanna Wąsińska klasa Ie
II  miejsce – Dominika Juszczak klasa Ie
III  miejsce – Zuzanna Poraszka

klasa Id

Konkurs  ENGLISH HIGH FLIER  (Jersz) Firma Edukacyjna Łowcy Talentów Jersz Sebastian Siwik (IIIf) – 3. miejsce w woj. łódzkim (wśród uczniów klas III)
Edyta Błaszkiewicz (Ie) – 8. miejsce w woj. łódzkim (wśród uczniów klas I i II)
Dominika Juszczak (Ie) – 12. miejsce w woj. łódzkim (wśród uczniów klas I i II)
Zuzanna Wąsińska (Ie) – 14. miejsce w woj. łódzkim (wśród uczniów klas I i II)
Wiktoria Zimnowoda (Ie) – 18. miejsce w woj. łódzkim (wśród uczniów klas I i II)
Żołnierze wyklęci obudźcie Polskę – etap regionalny Łódzko Oddział IPN Sebastian Orzełek                 klasa IIIa
VII edycja konkursu „ Piosenki Stanu Wojennego”  – udział Międzyregionalna Sekcja Oświaty i Wychowania Ziemi Łódzkiej Martyna Szlawska klasa Ic,    Sandra Stochmiałek klasa Ic,  Sebastian Orzełek klasa IIIa,  Dawid Gaj klasa IIIa

 

Osiągnięcia uczniów  w roku szkolnym 2015/2016

         Nazwa olimpiady,

konkursu

 

            Organizator                Laureaci
39. Olimpiada Języka Niemieckiego – etap wojewódzki Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu Kamila Ślusarek kl. 3b

Patrycja Ślusarek kl. 3a

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym– etap wojewódzki Uniwersytet Warszawski Mateusz Mes  kl. 3 c

 

52. Olimpiada Geograficzna – etap okręgowy Polskie Towarzystwo Geograficzne Aleksandra Kałuża  kl. 2c
Ogólnopolski konkurs na projekt upamiętniający lokalną społeczność żydowską w ramach projektu „ Szkoła Dialogu” Fundacja Forum Dialogu

z Warszawy

I miejsce  – grupa uczniów realizująca projekt „Szkoła Dialogu” z klasy  3b i 3a
VII Okręgowy Konkurs Fizyczny I Liceum Ogólnokształcące

im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli

wyróżnienie – Paulina Pacyna kl.2f
IX Powiatowy Konkurs Piosenki Poetyckiej – Wieczór  Poezji przy Świecach Starostwo Powiatowe w Wieluniu,

II Liceum Ogólnokształcące    im. Janusza Korczaka w Wieluniu,

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu

II miejsce – Julia Ciborska kl.1c

wyróżnienie – Dawid Gaj kl.2a

Międzypowiatowy konkurs turystyczno – geograficzny,, Poznaj Grecję” z cyklu „Poznajemy kraje Unii Europejskiej  2016” Starostwo Powiatowe

w Wieluniu ,

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu

 

 finalistki konkursu –

Aneta Drab- klasa 2a,

Emilia Kiełbaska  -klasa 1a, Ilona Mech- klasa 1a

 

XVII Konkurs turystyczno – geograficzny „Poznaj Chorwację” Starostwo Powiatowe

w Wieluniu,

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu we współpracy
z Towarzystwem Polsko- Chorwackim

„Jadransko –Wieluń”

w Wieluniu,

Narodowy Ośrodek Informacji

Turystycznej

Republiki Chorwacji

w Warszawie

 

finalistka konkursu

– Klaudia Jurkowska- kl. 1a

 

II Międzyszkolny Konkurs Piosenki i Poezji Angielskiej

i Niemieckiej

Starostwo Powiatowe w Wieluniu

Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu

I miejsce  – Małgorzata Bystrek

kl. 1a ( w kategorii : piosenka angielska)

I miejsce  – Natalia Światek

kl. 1d (w kategorii: piosenka niemiecka)

wyróżnienie – Paweł Gogola (w kategorii : piosenka angielska)

Ogólnopolski  Konkurs „Alfik matematyczny” – etap szkolny Firma Edukacyjna „Łowcy Talentów – Jersz” I miejsce – Martyna Olejnik kl. 3 f

 

I Wewnątrzszkolny Konkurs Matematyczny „Bliżej matury” II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Wieluniu I miejsce – Patrycja Błach kl. 2d

II miejsce -Paulina Pacyna kl. 2f

III miejsce – Przemysław Rudowicz  kl. 2f

Szkolny konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych II Liceum Ogólnokształcące    im. Janusza Korczaka w Wieluniu I miejsce – Marcel Bąk  kl.  1c
Szkolny konkurs z języka angielskiego „Elementy wiedzy o krajach anglojęzycznych”

 

II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Wieluniu I miejsce – Adrianna Dziuba     kl. 2d

II miejsce Eliza Jendrzycka

kl. 1f

III miejsce Monika Janeczek kl. 2c

 

Szkolny konkurs z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym

 

II Liceum Ogólnokształcące   im. Janusza Korczaka w Wieluniu I miejsce – Sebastian Siwik       kl. 2 f

II miejsce – Damian Tomaszczyk  kl. 2f

III miejsce – Zuzanna Waniek  kl. 3 a

 

Szkolny konkurs z języka francuskiego

 

II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Wieluniu I miejsce – Magdalena Biczysko kl. 2a

II miejsce – Kinga Brożyna

Kl. 2c

III miejsce – Julita Sroka

Kl.  3c

 

Szkolny konkurs z języka rosyjskiego

 

II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Wieluniu I miejsce – Paweł Gogola

kl. 3d

II miejsce – Bartosz Mysakowski kl. 1f

III miejsce  – Mateusz Kaczor kl.  1f

 

Szkolne dyktando z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Wieluniu  I miejsce –  Monika Panek

kl. 3a

Szkolne dyktando z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym  dla klas III II Liceum Ogólnokształcące    im. Janusza Korczaka w Wieluniu  I miejsce  – Jakub Chrobot

kl. 3f

Szkolne dyktando z języka rosyjskiego

 

II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Wieluniu I miejsce – Marta Rezler

kl. 1e

II miejsce – Anita Otorowska kl. 2d

III miejsce – Tomasz Kosiński  klasa 1d

 

VIII Międzypowiatowy Konkurs
Wiedzy o AIDS i chorobach
przenoszonych drogą płciową –
etap szkolny
Starostwo Powiatowe
w Wieluniu
Państwowy Powiatowy
Inspektor Sanitarny w Wieluniu
wyróżnienia

Anita Otorowska kl. 2d
Magdalena Przybyła kl.2d
Marta Pluta kl.2d

finalistki

Patrycja Błach kl.2d
Weronika Smela kl.2d

Ogólnopolski konkurs
„Historia Bliska”
Wyróżnienie za film
„Chwała przemija –
ekshumacja niemieckich
żołnierzy zamordowanych
w styczniu 1945 roku w gminie
Czastary ”
Ośrodek Karta z instytucjami
partnerskimi
Wyróżnienie-

Marta Bednarek kl. 2d

Paulina Falender kl.2c

Natalia Gajda kl. 2c

Patrycja Strzelecka kl.2c

Julia Zimoch kl. 2c