Kolejny rok grupa projektowa Szlakiem wieluńskich Żydów zorganizowała Listopadowe Światło Pamięci 2017. W związku z wydarzeniem przedstawicielki 3 generacji: Zuzia M. i Natalia G. z klasy 1b, dzięki uprzejmości Radia ZW nagrały materiał, w którym opowiadały o wieluńskim kirkucie, zwyczajach pogrzebowych oraz o tym, w jaki sposób nie-żydzi mogą uczcić pamięć o zmarłych Żydach w dniu, którego nie ma w tradycji judaizmu a nam znamy jest, jako Dzień Wszystkich Świętych. Opowieści Szlakowców wysłuchała radiowa dziennikarka, Pani Marita Dobranowska.
Co roku zapalamy Światło Pamięci m.in. na wieluńskim żydowskim cmentarzu. W dniu, w którym wspominamy członków rodziny, nie powinniśmy zapominać o grobach, miejscach zupełnie opuszczonych.Choć na wieluńskim kirkucie nie ma już macew, a miejsce to odwiedzają gromadnie tylko przelatujące ptaki, to nadal jest to miejsce pochówku żydowskich mieszkańców Wielunia.To tutaj złożeni niegdyś do ziemskiej mogiły oczekują na nadejście Mesjasza. Poza Światełkiem Pamięci grupa Szlakowców pozostawiła na pomniku kamyki, znaki Pamięci. Takie oznaczenie miejsca czyjegoś pochówku przez judaizm uznawane jest za spełnienie przykazania i szlachetnego uczynku.
Pamiętajmy, że kirkut wieluński jest również miejscem, gdzie w okresie okupacji niemieckiej, dokonywano masowych mordów Polaków i Żydów. Nasze Światło Pamięci jest zatem wyrazem czci wobec dawnych mieszkańców miasta a także ofiar terroru hitlerowskiego.
W akcji wzięli udział Szlakowcy z trzeciej i drugiej generacji.