Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2019/2020

Lp. Rodzaj osiągnięcia Osiągnięcie nauczyciel
1.         Olimpiada Historyczna  IV etap –  Aleksandra Wolniak, Radosław Betka, Karol Brzeziński   Katarzyna Bucholc – Srogosz
2.         Turniej Debat Historycznych na Uniwersytecie Warszawskim 2 miejsce – Drużyna ; Dawid Haladyn, Kaja Bienias, Igor Lewandowski Adam Bednarz
3.         VII Olimpiadzie Wiedzy o Turystyce organizowanej przez Instytut Geografii Miast i Turyzmu Wydziału Nauk Geograficznych  II Etap – Oskar Świdurski Monika Płóciennik
4.         Olimpiada literatury i j. polskiego Etap okręgowy Wiktoria Makowczyńska, Zuzanna Szczęsna Dorota Eichstaedt
5.         LXI Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym Etap okręgowy 4 uczniów

 Radosław Betka, Aleksandra Wolniak, Oliwia Ramuś, Wiktoria Kuma.

Etap wojewódzki – Radosław Betka

Marcin Jarczak
6.         Olimpiada Geograficzna Etap okręgowy – Oskar Świdurski Monika Płuciennik
7.         Olimpiada j. niemieckiego 2 miejsce w województwie – Filip Grabowski Agnieszka Drozdek
8.         Olimpiada Fizyczna Etap Wojewódzki – Paulina Graczyk Grzegorz Spodzieja
9.         Olimpiada ZUS Etap Wojewódzki –  Szymon Mielczarek, Karolina Drabik, Natalia Gałka Marzena Szlawska
10.     Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania Etap wojewódzki – Piotr Leszczyński

i Szymon Mielczarek

Marzena Szlawska
11.     Indywidualne biegi przełajowe (mistrzostwa powiatu) drużynowo II m dziewczęta, II m chłopcy
indywidualne 1 m – Kinga Bernaś, 3 m – Maria Płuciennik, 1 m – Igor Krawczyk. (uzyskali oni awans do finałów wojewódzkich)
Finały Wojewódzkie – 18 m – Kinga, 27 m – Maria i 12 m – Igor
 
12.     Sztafetowe Biegi przełajowe (mistrzostwa powiatu) drużynowo I m dziewczęta, II m chłopcy (awans do półfinałów)
Półfinały: I m dziewczęta, II m chłopcy (awans do finałów woj)
finał wojewódzki: VI m dziewczęta, IX m chłopcy.
 
13.     Liga Lekkoatletyczna (mistrzostwa powiatu) drużynowo I m dziewczęta, III m chłopcy
dziewczęta VI m w półfinałach woj łódzkiego
 
14.     Badminton (mistrzostwa powiatu) drużynowo III m dziewczęta, IV m chłopcy  
15.     Pływanie (mistrzostwa powiatu) drużynowo III m dziewczęta, V m chłopcy  
16.     Piłka ręczna (mistrzostwa powiatu) drużynowo V m dziewczęta, V m chłopcy  
17.     Piłka siatkowa (mistrzostwa powiatu) I miejce  
18.     Finał Województwa Łódzkiego w Tenisie stołowym Udział w finale;

Aleksandra Zając

Monika Błach

Natalia Sowa

Joanna Golańska
19.     szachy  III w województwie

Kamil Świątek, Zuzanna Bakalarczyk, Natalia Guzik, Natalia Kędzia

Łukasz Stasiak
20.     Międzypowiatowy Festiwal Piosenki Patryjotycznej Pieśni Polskiej II Miejsce – zespół wokalno- instrumentalny Jakub Jurdziński
21.     Piosenki stanu wojennego Grand Prix zdobył Kacper Koszyk, II miejsce zajął zespół w składzie: Maja Ciach, Sandra Gruszka, Agata Pęcherz, Milena Łęgosz Marcin Jarczak
22.     Olimpiada z języka angielskiego Etap ogólnopolski Edyta Bury
23.     VII edycja konkursu „Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę!” 1 miejsce –  Agnieszka Pęcherz Marcin Jarczak
24.     „Olimpiada Solidarności” Etap wojewódzki: Zuzanna Siwik, Katarzyna Kossakowska Katarzyna Bucholc – Srogosz
25.     VII Olimpiada Wiedzy o Turystyce Etap Okręgowy – Zuzanna Mateusiak, Oskar Świdurski Monika Płóciennik
26.     Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych I miejsce – Maciej Bartecki

II miejsce Natalia Kot

III miejsce – Julia Raducka, Michał Wojtysiak

nauczyciele języka angielskiego

 

 

 

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2018/2019

Nazwa wydarzenia Organizator  

Nagrodzeni uczniowie II LO

 

 XX EDYCJA PROGRAMÓW FUNDACJI – SZKOŁY PONADPODSTAWOWE – „Równe Szanse”

 

Fundacja na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego Justyna Warzycha

Zuzanna Siwik

Paulina Filipiak

Norbert Spychała – stypendium specjalne Wielton S.A

Stypendium „Sportowiec”. Fundacja na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego Dominika Włodarczyk, Sandra Bralińska
Międzypowiatowy konkurs historyczny – „Polska niepodległość 1905-1921” Muzeum Ziemi Wieluńskiej Finalista:

Dawid Haladyn 1b – 1 miejsce

Konkurs-  „Józef Piłsudski – życie i działalność w latach 1867-1935” Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu Zuzanna Mateusiak – 1 miejsce
Olimpiada Chemiczna Polskie Towarzystwo Chemiczne Kacper Szymczak -2d

Ewelina Niechcielska – 2d – etap okręgowy

XLV Olimpiada Historyczna Polskie Towarzystwo Historyczne II Etap – Zuzanna Palutkiewicz, Aleksandra Wolniak, Oskar Świdurski, Paulina Sitarska

III etap – Karol Brzezński

Ogólnopolski Konkurs Kosmiczny Miasto Sieradz i Centrum Badań Kosmicznych PAN Paulina Graczyk 1f – III Miejsce

 

Olimpiada Wiedzy o Polsce  i Świecie Współczesnym Uniwersytet Warszawski Smugowski Arkadiusz 3b

Jakub Bakalarczyk 3b -– etap okręgowy

Konkurs Piosenki Stanu Wojennego -Łódź   Wiktoria Cieślak 1c -3 miejsce
Konkurs piosenki Patriotycznej   Wiktoria Cieślak 1c -wyróżnienie
42 Olimpiada Języka Niemieckiego Komitet Główny Olimpiady Języka Niemieckiego Wyższa Szkoła Języków  Obcych
IM. Samuela Bogumiła Lindego
Filip Grabowski – 2f
XXVII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. Polski Czerwony Krzyż Zuzanna Poraszka 1d – 1 miejsce w etapie rejonowym
Finał Województwa Łódzkiego w szachach drużynowych   Natalia Guzik, Zuzanna Bakalarczyk, Jakub Bakalarczyk, Natalia Kędzia i Kinga Kędzierska (rezerwowa)- wicemistrzostwo województwa

 

 

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2017/2018

 

Nazwa wydarzenia

 

 

Organizator

 

 

Nagrodzeni uczniowie II LO

 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów   Sebastian Pęcherz

 

Stypendium Starosty Wieluńskiego   Martyna Piekielna
Stypendium „Równe Szanse” Fundacja na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego Sylwia Dura i Nikola Kryściak
Stypendium „Sportowiec”. Fundacja na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego Dominika Włodarczyk
i Natalia Guzik
Lider Szkoły 2017/2018 Fundacja na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego Martyna Piekielna, Karolina Wypych,
Stypendium Fundacja Świętego Mikołaja Kacper Sakowski I d

Kinga Biela IIIc

 

XLIV Olimpiada Geograficzna – etap  wojewódzki

Polskie Towarzystwo Geograficzne Zuzanna Dubas  klasa IIIe
Olimpiada Chemiczna Polskie Towarzystwo Chemiczne Paulina Struzik – 2d

Kacper Szymczak – 2d

Ewelina Niechcielska – 2d – etap okręgowy

Ogólnopolski Konkurs Kosmiczny Miasto Sieradz i Centrum Badań Kosmicznych PAN Paulina Graczyk 1f – wyróżnienie
Olimpiada Wiedzy o Polsce  i Świecie Współczesnym– etap szkolny Uniwersytet Warszawski Izabela Frankowska 2b

Marcel Jeziorski 2b

Olimpiada z Języka Rosyjskiego   Julia Jakubowska – I F, Natalia Chrzan  II D – etap okręgowy
41 Olimpiada Języka Niemieckiego Komitet Główny Olimpiady JęzykaNiemieckiego WyższaSzkoła Języków Obcych
IM. Samuela Bogumiła Lindego
Filip Grabowski – 1f – etap wojewódzki
XLIV Olimpiada Historyczna – etap okręgowy Polskie Towarzystwo Historyczne Paulina Sitarska 2c
Tradycja i Pamięć –Festiwal Historyczny Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Grzegorza Schreibera Monika Waloch  3c – II miejsce

Oskar Świdurski 1b – III miejsce.

19th Annual Holocaust Art. And WritingContest University Chapman w Kaliforni Julia Lesiak – tytuł laureata
Konkurs „ Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę!   Piotr Leszczyński
Międzypowiatowy Konkurs Wiedzy o  Aids i Chorobach przenoszonych drogą Płciową Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Wieluniu. Klaudia Jurkowska – II miejsce
IV Międzyszkolny Konkurs Piosenki i Poezji Angielskiej

i Niemieckiej

Starostwo Powiatowe w Wieluniu,

Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu

Paulina Sitarska – I miejsce, Sandra Stochmiałek – II miejsce
Ogólnopolski konkurs „Z poprawną polszczyzną na co dzień” – II etap Centrum Edukacji Humanistycznej LOGOS Oliwia Sobczak

Oliwia Ramuś

XI Powiatowy Konkurs Piosenki Poetyckiej – Wieczór  Poezji przy Świecach Starostwo Powiatowe  w Wieluniu,

II Liceum Ogólnokształcące   im. Janusza Korczaka  w Wieluniu,

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu

Katarzyna Panaszek – I miejsce

 

 

Osiągnięcia uczniów  w roku szkolnym 2016/2017

Nazwa olimpiady,
konkursu

Organizator

Laureaci

 

XLIII Olimpiada Geograficzna – etap  wojewódzki

Polskie Towarzystwo Geograficzne Sylwia Dura  klasa IIe
Olimpiada Wiedzy o Polsce  i Świecie Współczesnym– etap okręgowy Uniwersytet Warszawski Tomasz Ślusarek             klasa  III c

 

XLIII Olimpiada Historyczna – etap okręgowy Polskie Towarzystwo Historyczne Paulina Falender klasa IIIc
XXXII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej – etap wojewódzki Liga Ochrony Przyrody Patrycja Błach klasa IIId
VI Powiatowy Konkurs Ortograficzny o „ Złote Pióro Starosty Wieluńskiego” Starostwo Powiatowe                  w Wieluniu , Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieluniu,

Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu

I miejsce  – Marcel Jezierski                 klasa Ib
III Międzyszkolny Konkurs Piosenki i Poezji Angielskiej

i Niemieckiej

Starostwo Powiatowe                  w Wieluniu ,

Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu

I miejsce  -Julia Sikora klasa Ia

( w kategorii : piosenka niemiecka)

II miejsce  – Paulina Sitarska

Klasa I c ( w kategorii : piosenka angielska)

 

Ogólnopolski konkurs „Z poprawną polszczyzną na co dzień” – II etap Centrum Edukacji Humanistycznej LOGOS Sylwia Fryta  klasa Ib

Angelika Wdowik klasa Ib

Ogólnopolski konkurs „Z poprawną ortografią na co dzień” – II etap Centrum Edukacji Humanistycznej LOGOS Angelika Wdowik klasa Ib

Aleksandra Mora klasa IId

IX Powiatowy Konkurs Piosenki Poetyckiej – Wieczór  Poezji przy Świecach Starostwo Powiatowe                  w Wieluniu,

II Liceum Ogólnokształcące   im. Janusza Korczaka                        w Wieluniu,

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu

nagroda publiczności – Sandra Stochmiałek klasa Ic
Szkolny konkurs wiedzy  o krajach niemieckojęzycznych II Liceum Ogólnokształcące   im. Janusza Korczaka w Wieluniu I miejsce  – Michał Marcinkowski klasa Ia
II miejsce Edyta Franelak klasa  1a
III miejsce – Kacper Szymczak klasa Id
II Szkolny konkurs z języka angielskiego II Liceum Ogólnokształcące   im. Janusza Korczaka w Wieluniu I miejsce – Sebastian Siwik   klasa III f

II miejsce Damian Tomaszczyk

Klasa III f i  Klaudia Jurkowska klasa IIa

III miejsce Magdalena Biczysko   klasa III a

 

Elementy wiedzy o krajach anglojęzycznych II Liceum Ogólnokształcące   im. Janusza Korczaka w Wieluniu I miejsce – Zuzanna Wąsińska klasa Ie
II  miejsce – Dominika Juszczak klasa Ie
III  miejsce – Zuzanna Poraszkaklasa Id
Konkurs  ENGLISH HIGH FLIER  (Jersz) Firma Edukacyjna Łowcy Talentów Jersz Sebastian Siwik (IIIf) – 3. miejsce w woj. łódzkim (wśród uczniów klas III)
Edyta Błaszkiewicz (Ie) – 8. miejsce w woj. łódzkim (wśród uczniów klas I i II)
Dominika Juszczak (Ie) – 12. miejsce w woj. łódzkim (wśród uczniów klas I i II)
Zuzanna Wąsińska (Ie) – 14. miejsce w woj. łódzkim (wśród uczniów klas I i II)
Wiktoria Zimnowoda (Ie) – 18. miejsce w woj. łódzkim (wśród uczniów klas I i II)
Żołnierze wyklęci obudźcie Polskę – etap regionalny Łódzko Oddział IPN Sebastian Orzełek                 klasa IIIa
VII edycja konkursu „ Piosenki Stanu Wojennego”  – udział Międzyregionalna Sekcja Oświaty i Wychowania Ziemi Łódzkiej Martyna Szlawska klasa Ic,    Sandra Stochmiałek klasa Ic,  Sebastian Orzełek klasa IIIa,  Dawid Gaj klasa IIIa

 

 

Osiągnięcia uczniów  w roku szkolnym 2015/2016

Nazwa olimpiady, konkursu

 

Organizator Laureaci
39. Olimpiada Języka Niemieckiego – etap wojewódzki Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu Kamila Ślusarek kl. 3b

Patrycja Ślusarek kl. 3a

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym– etap wojewódzki Uniwersytet Warszawski Mateusz Mes  kl. 3 c

 

52. Olimpiada Geograficzna – etap okręgowy Polskie Towarzystwo Geograficzne Aleksandra Kałuża  kl. 2c
Ogólnopolski konkurs na projekt upamiętniający lokalną społeczność żydowską w ramach projektu „ Szkoła Dialogu” Fundacja Forum Dialogu

z Warszawy

I miejsce  – grupa uczniów realizująca projekt „Szkoła Dialogu” z klasy  3b i 3a
VII Okręgowy Konkurs Fizyczny I Liceum Ogólnokształcące

im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli

wyróżnienie – Paulina Pacyna kl.2f
IX Powiatowy Konkurs Piosenki Poetyckiej – Wieczór  Poezji przy Świecach Starostwo Powiatowe w Wieluniu,

II Liceum Ogólnokształcące    im. Janusza Korczaka w Wieluniu,

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu

II miejsce – Julia Ciborska kl.1c

wyróżnienie – Dawid Gaj kl.2a

Międzypowiatowy konkurs turystyczno – geograficzny,, Poznaj Grecję” z cyklu „Poznajemy kraje Unii Europejskiej  2016” Starostwo Powiatowe

w Wieluniu ,

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu

 

 finalistki konkursu –

Aneta Drab- klasa 2a,

Emilia Kiełbaska  -klasa 1a, Ilona Mech- klasa 1a

 

XVII Konkurs turystyczno – geograficzny „Poznaj Chorwację” Starostwo Powiatowe

w Wieluniu,

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu we współpracy
z Towarzystwem Polsko- Chorwackim

„Jadransko –Wieluń”

w Wieluniu,

Narodowy Ośrodek Informacji

Turystycznej

Republiki Chorwacji

w Warszawie

 

finalistka konkursu

– Klaudia Jurkowska- kl. 1a

 

II Międzyszkolny Konkurs Piosenki i Poezji Angielskiej

i Niemieckiej

Starostwo Powiatowe w Wieluniu

Zespół Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu

I miejsce  – Małgorzata Bystrek

kl. 1a ( w kategorii : piosenka angielska)

I miejsce  – Natalia Światek

kl. 1d (w kategorii: piosenka niemiecka)

wyróżnienie – Paweł Gogola (w kategorii : piosenka angielska)

Ogólnopolski  Konkurs „Alfik matematyczny” – etap szkolny Firma Edukacyjna „Łowcy Talentów – Jersz” I miejsce – Martyna Olejnik kl. 3 f

 

I Wewnątrzszkolny Konkurs Matematyczny „Bliżej matury” II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Wieluniu I miejsce – Patrycja Błach kl. 2d

II miejsce -Paulina Pacyna kl. 2f

III miejsce – Przemysław Rudowicz  kl. 2f

Szkolny konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych II Liceum Ogólnokształcące    im. Janusza Korczaka w Wieluniu I miejsce – Marcel Bąk  kl.  1c
Szkolny konkurs z języka angielskiego „Elementy wiedzy o krajach anglojęzycznych”

 

II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Wieluniu I miejsce – Adrianna Dziuba     kl. 2d

II miejsce Eliza Jendrzycka

kl. 1f

III miejsce Monika Janeczek kl. 2c

 

Szkolny konkurs z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym

 

II Liceum Ogólnokształcące   im. Janusza Korczaka w Wieluniu I miejsce – Sebastian Siwik       kl. 2 f

II miejsce – Damian Tomaszczyk  kl. 2f

III miejsce – Zuzanna Waniek  kl. 3 a

 

Szkolny konkurs z języka francuskiego

 

II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Wieluniu I miejsce – Magdalena Biczysko kl. 2a

II miejsce – Kinga Brożyna

Kl. 2c

III miejsce – Julita Sroka

Kl.  3c

 

Szkolny konkurs z języka rosyjskiego

 

II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Wieluniu I miejsce – Paweł Gogola

kl. 3d

II miejsce – Bartosz Mysakowski kl. 1f

III miejsce  – Mateusz Kaczor kl.  1f

 

Szkolne dyktando z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Wieluniu  I miejsce –  Monika Panek

kl. 3a

Szkolne dyktando z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym  dla klas III II Liceum Ogólnokształcące    im. Janusza Korczaka w Wieluniu  I miejsce  – Jakub Chrobot

kl. 3f

Szkolne dyktando z języka rosyjskiego

 

II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Wieluniu I miejsce – Marta Rezler

kl. 1e

II miejsce – Anita Otorowska kl. 2d

III miejsce – Tomasz Kosiński  klasa 1d

 

VIII Międzypowiatowy Konkurs
Wiedzy o AIDS i chorobach
przenoszonych drogą płciową –
etap szkolny
Starostwo Powiatowe
w Wieluniu
Państwowy Powiatowy
Inspektor Sanitarny w Wieluniu
wyróżnienia

Anita Otorowska kl. 2d
Magdalena Przybyła kl.2d
Marta Pluta kl.2d

finalistki

Patrycja Błach kl.2d
Weronika Smela kl.2d

Ogólnopolski konkurs
„Historia Bliska”
Wyróżnienie za film
„Chwała przemija –
ekshumacja niemieckich
żołnierzy zamordowanych
w styczniu 1945 roku w gminie
Czastary ”
Ośrodek Karta z instytucjami
partnerskimi
Wyróżnienie-

Marta Bednarek kl. 2d

Paulina Falender kl.2c

Natalia Gajda kl. 2c

Patrycja Strzelecka kl.2c

Julia Zimoch kl. 2c